Повір у себе, і тобі повірить весь світ (с)

Thank God I'm a woman...


eventful

Присвоюйте дітям імена, а не клички!

             Присвоюйте дітям імена, а не клички...

Міністерство юстиції України оприлюднило дані, щодо найбільш вживаних та найрідкісніших імен в Україні, якими назавали батьки своїх дітей. Дані оприлюдено за півроку 2010 року... Вставлю кілька власних думок з приводу "оригінальності" присвоєння імен батьками, своїм дітям...

З початку 2010 року при реєстрації дітей найчастіше використовувалися імена Анастасія та Максим (ну як і минулого року, це залишилося незмінним). Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович з посиланням на дані органів реєстрації актів цивільного стану (РАЦС) Міністерства юстиції.

Загалом з початку року в Україні були популярними близько 60 імен. Серед жіночих – Анна (Ганна), Дар’я (Дарина), Софія, Діана, Марія, Вікторія, Тетяна, Крістіна (Христина), Єлізавета, Ангеліна, Вероніка. Крім того, популярністю користувалися імена Аліна, Каріна, Валерія, Єва, Катерина, Олександра, Поліна, Яна, Ольга, Ірина, Юлія, Аріна.

Серед чоловічих імен найпопулярнішими були Артем, Денис, Данііл (Данило), Олександр, Андрій, Богдан, Дмитро, Нікіта (Микита), Назар, Кіріл (Кирило). Популярними були також імена – Віктор, Віталій, Гліб, Єгор, Іван, Ілля, Артур, Вадим, Тимофій, Михайло, Павло, Микола, Євген, Сергій, Арсеній, Юрій, Тимур, Давид та Марк.

В усіх регіонах залишаються популярними такі давньослов’янські імена як Владислав, Станіслав, Ярослав, Святослав, Ростислав.

При цьому, якщо у Волинській, Житомирській, Одеській областях давньоєврейське ім’я Злата опинилося серед нетрадиційних, то в Дніпропетровській області – серед найпопулярніших. Популярне в Криму ім’я Кіра, на Одещині потрапило до рідковживаних. Ім’я Назарій, яке популярне у Львівській, Тернопільській, Хмельницькій областях, у Харківській потрапило до рідкіснисних.

В більшості регіонів України були зареєстровані дівчатка з грецьким ім’ям Євангеліна.

Фіксуються й регіональні уподобання батьків щодо імен, якими вони нарікали новонароджених у першому півріччі 2010 року. Наприклад, у Дніпропетровській області було популярним ім’я Валерій, у Житомирській – Олена, Володимир, Олексій, Тарас, у Закарпатській – Соломія, Каміла, Ксенія, Юліанна, Марина, Роман, у Львівській – Марта, Олег, Василь, Остап, у Миколаївській - Кароліна, Еліна, Матвій, до імен масового поширення на Миколаївщині останнім часом також долучилися імена - Сліна, Мілана, Маргарита, Лев, у Полтавській області – Уляна, у Рівненській – Любомир, Микола, у Сумській – Ксенія, у Тернопільській – Надія, Василь, Ігор, Тарас, Матвій, у Харківській – Ніна, Ксенія, Руслан, Арсеній, Микола, Олег, Сергій, у Хмельницькій – Наталія, у м. Києві – Варвара, Емілія, Аліса, Захар.

При цьому, як відзначають в органах РАЦС, з початку 2010 року, як і в минулих роках, більшість батьків наполягала на тому, щоб імена Ганна, Христина, Данило, Микита, Кирило були зазначені за прикладом російського правопису. Наприклад, у Дніпропетровській області цього року було зареєстровано дітей на ім’я - Ніколай, Алєся, Алєксандра, Алєкс (а потім, вельмишановні філологи-літератори, говорять про неграмотність працівників РАЦСу...хм...).

Досить часто, за бажанням батьків, дітям присвоюються імена, які не відповідають правилам правопису і можуть в подальшому спричинити колізію при оформленні будь-яких документів (ото ж бо, про що й мова). Наприклад, зустрічаються такі форми імен як Владімір, Данііл, Кірілл, Філіп, Архілес, Радіон. Трапляються такі незвичні форми імен як Катіріна, Лізавєта, Алона, Павла, Русана, Єлісавета, Иллана, Николиня, Тамарі, Даніяль, Пейтер, Йоланд, Александрос, Доминикас, Йосеф, Югій.

А до рідкісних імен з початку 2010 року потрапили такі популярні колись імена як Олесь, Арсен, Влад, Владлен, Герман, Лев, Ніка, Сніжана, Лада, Соломія, Елеонора, Ельвіра, Таміла, Нора, Ляля, Ліка, Дана, Еліна, Нонна.

Нетрадиційними для українців залишаються імена, що присвоєні під час реєстрації дітей батьками, які є представниками інших національностей. Серед таких з початку 2010 року були імена – Фатіма, Лейла, Аміна, Тамріко, Ніно, Самір, Армен, Расім, Левон, Надар, Азіз, Алі, Амір, Ренат, Рустам, Рафік. Зареєстровані й менш відомі або рідковживані імена – Сугра, Назанин, Пірі, Тіт, Абдулазіз, Тарик, Акош, Манар, Емрах, Уамба, Амр (інших національностей, це зрозуміло, а коли називають такими іменами українці-дивно... і дико..).

Втім, траплялися й поодинокі випадки надання дітям східних імен батьками українського походження. Дітей нарікали іменами – Аміна, Саміра, Мадіна, Крім, Дамір, Анвар, Джамал, Мурад, Ахат...

Але, якщо східними іменами дітей називали батьки, що є представниками інших національностей або вихідцями з інших країн, то західні імена полюбляли й самі українці. З початку року в Україні реєструвалися такі імена як Домініка, Джесіка, Сабріна, Ніколь, Луіза, Еліза, Каміла, Ізабела, Еріка, Евеліна, Сімона, Ніколєтта, Еліс, Каміла, Моніка, Мартіна, Аніта, Анабелла, Даніель, Глорія, Габріела, Ерік, Ернест, Крістіан, Едуард, Ельдар, Леонард, Семіон, Патрік, Даніель, Річард, Жорж, Ернест.

Реєструвалися й застарілі імена, такі як Мотрона, Мотря, Меланія, Аглая, Василина, Євпраксія, Капітоліна, Аріна, Аполінарія, Демид, Захар, Климентій, Яков, Тихон, Гнат, Гордій, Прохор, Євсей, Савелій, Єлезар, Єлісей, Лукьян, Азарій, Акім, Архип, Макарій, Гордій, Клим, Кузьма, Никодим, Тихон, Фадей.

Продовжують користуватися популярністю й біблійні, міфічні або історичні імена. З початку 2010 року зареєстровані діти з іменами – Аврора, Афіна, Аріадна, Юнона, Даяна, Даная, Деметра, Вєнєра, Вірсавія, Клеопатра, Єва, Адам, Авраам, Єлєазар, Діоніс, Дарій, Лука, Матвій, Аскольд, Нестор, Амур, Серафім, Максимус, Рафаель, Платон, Тамерлан, Меркурій.

А от герої телевізійних серіалів або відомі літературні герої цього року поки не мають колишньої популярності. Поодиноко зареєстровано імена Кармеліта, Есмеральда, Констанція, Спартак. (просто жах, шкода дітей...)

Натомість реєструвалися імена, які є рідкісними не лише в Україні, але й у світі – Домисла, Далья, Оліанна, Влоята, Саліна, Патрина, Аллєгра, Кіпріада, Черана, Боцана, Софра, Леайда, Лерия, Едже, Камо, Вели, Мірі, Рудій, Ейва (ух, батьки "Аватар" передивилися), Лалиджан, Хрусталіна, Русаліна, Антос, Хризон, Малкиель, Аржуан, Ждаш, Сорин, Чабука (кличка котика, чи собаки... візьміть до уваги, якщо хочеться екзотики...), Гдан.

Не користуються особливою популярністю, проте регулярно реєструються й подвійні імена. Так, з початку 2010 року в Україні були зареєстровані дівчатка з іменами – Либідь Тетяна, Естер-Хая, Естер-Адесса, Мальвіна-Вікторія, Софія Едже, Рейчел-Аданна, Берта-Софі, Анна Беата, Варвара-Евіта, Єва-Маргарет, Кармеліта-Хрістіна, Рахіль-Габріела, Єлєна-Джесіка, Стелуца-Естер, Марта-Марія, Сафіра-Олександра, Фіонна Софія, хлопчики – Маркус-Ада, Ільяс-Адріано, Іан-Нікіта, Фево-Богдан, Таш-Даур, Дарій-Георг, Лерім-Лев, Янатан-Едвін (цікаво, хоч одна дитина, зможе вимовити своє ім"я в садку чи школі?)

Не користувалися особливою популярністю імена, що в українській мові є іменниками. Проте у першому півріччі цього року були зареєстровані діти з іменами – Калина, Талія, Миля, Різа, Ніл, Султан, Емір, Іслам, Мілан, Тузель.

А найдивовижнішими іменами, якими з початку року нарікали новонароджених дітей в Україні, виявилися жіночі імена – Азимаой, Султанпаша, Жаклін-Нанйіп, Еліф Су, та чоловічі імена – Віват, Ейлєй, Нац, Йосеф Север’ян, Северін Ілларіон, Мартін Лютер та Добриня Нікітін.(Добриня Нікітин... цікаво, а як ж буде його дитина по батькові записуватися...)

Почитавши цю інформацію, на роботі ми за животи трималися від сміху... Насправді ситуація не додає оптимізму, оскільки, в майбутньому, в дитини виникне низка проблем з "оригінальним" іменем, але спочатку це буде проблемою батьків. Тай наврядчи в дитини буде нормальне формування особистості, чи підбавить віри і стимулу до власного вдосконалення, з іменем Крім чи Султанпаша, враховуючи як будуть дразнити його діти, а також  вирізнятися "оригінальністю"  серед класу в школі. І як тільки, батьки зрозуміють помилку, відразу почнеться біганина з документами в РАЦС, і так сказати, провокаціями, підготувати документи негайно, бо, цитую- "Ну шо, через вас дитина в школу не піде???" Вибачте, шановні, а чим раніше думали? Чому коли народжується дитина, батьки мріють про те, ким буде, як буде рости, і вибирають, переважно, не завжди зручне ім"я для свого чада...

Називайте своїх дітей іменами, які не будуть створювати неприємні наслідки в майбутньому. Займайтеся вихаванням дитини, тому що без цього з Мартіна Лютера наврядчи вийде хороший політик чи філософ... Називайте дітей ІМЕНАМИ, а не КЛИЧКАМИ...

 Рекомендовать запись
Оцените пост:

Откуда приходят на эту запись за последний месяц   1 день 10 дней 30 дней

Нет данных

Показать смайлы
 

Комментариев: 59

я ледь дочитав до кінця...
Невже такий нудний запис?
нєєє. просто голова обертом від так званої "фантазії" у де-яких батьків)
на 2 абзаца хватило
познавательно) почти Чубака - пиздец
Рекомендовал эту запись
Дякую
Рекомендовал эту запись
Рекомендував цей запис

А мені завжди кажуть, що моє ім'я - Гліб - дуже рідкісне. Завжди дивуються, коли чують. А тут в найпопулярніших... Часи змінюються, мабуть...)

Гарне ім"я, але не знаю жодного хлопця з цим іменем серед своїх знайомих (особисто, також віднесла б його до рідкісних)... Мабуть, це залежить ще від місцевості в якій проживаєте... По-моєму, це ім"я російського походження, тому, мені здається, що воно більш популярніше в східній частині України...
интересная запись. вот уж родители...ведь, если так уж хочется выделится, можно взять какое-то староукраинское или старорусское имя, которое будет привычнее нашей местности..их столько красивых есть.
Полностью согласна! Новое, доброе забытое старое...
С какой радости? Как хотят так пусть и называют, в пределах разумного, конечно, то есть в пределах имён, существующих в мире, а не только на одной шестой части суши. На каком основании имена вроде Матрёны или Параши должны быть лучше Летиции или Тиффани - только потому, что они "старорусские"? Это даже не смешно...
просто очень странно выглядел бы Джон Петрович, я как раз это имела ввиду
Рекомендував цей запис

Пізнавально.

У мене вчився курсант Камець-Чіх Назар-Семен. То його всі просили не називати дітей подвійними іменами. Ото по батькові прикольно: Іван-Степан Василь-Назарович Кульчицький-Дашинич
Ага, голова йде обертом ! Сподіваюсь, він до поради прислухався...
Рекомендував цей запис
Дякую..
Дякувати Богу та батькам я не Хрусталіна, Боцана, Софрата та Кармеліта-ХрістінаЦе ж
Эх, правнучка, жаль, что ты не Султанпаша! Такое хорошее имя, а ты упустила (
да і ти, прадідусь не Чабука))))))
я згодна з тим, що дитину треба називати гарним ім'ям, а не прізвиськом якимось, моя зайома назвала дитину Кетчуп хіба це нормально?
Аха-ха-ха!!! СЕРЙОЗНО

 Метки

Цитата...

І хоча люди дурні і жорстокі, дивіться, який чудовий нині день.
Курт Воннегут – Колиска для Кішки


Улюблене з найулюбленішого...

-"Идеальный мужчина - это реальность или инструмент пытки?" 

-"Разве самоограничение - это не признак сложившейся личности?" 

-"Измена определяется фактом обнаружения! Одно без другого не существует

-„Неужели нам необходимо расстояние, чтобы стать ближе?” 

-Если ты не замужем, весь мир как шведский стол.

-Как все прогрессивные женщины, Саманта была готова к трудностям, но не была готова к морщинам.

-Политика и мода связаны, они превращают старые идеи в новые и делают их модными и свежими.

-Может быть, некоторым лейблам лучше оставаться в гардеробе. Может быть, когда мы приклеиваем лейбл человеку «невеста», «жених», «муж», «жена», «замужняя», «одинокая» — мы забываем заглянуть за саму этикетку?

-Оказалось, самое опасная территория для фантазий — это реальность.

-"Он был, как платье от донны коран. ты знаешь, что оно не в твоем стиле, но примеряешь на всякий случай"

-«Все, что мне надо было сделать, чтобы встретить идеального мужчину – родить его»

-"мы постоянно что-то ищем - идеального босса, идеальных родителей. Но наверное, лучшее, что мы можем сделать не отступать, доигрывать игру, которую нам навязали и испровлять плохую одежду подходящими аксессуарами" 

-Мужчина, как костюм от кутюр, если он не подогнан по тебе идеально-это катастрофа!

-Когда закрывается дверь, открывается окно

-Знаешь, что самое смешное? Мы были безумно счастливы, пока не решили жить вместе долго и счастливо...

--- Sex and the City- - -


Без автора...

Пусть кто-нибудь махнет рукой
И скажет, перепутав имя,
Что слишком-слишком высоко
Тебя вознес я над другими.

Что с точки зренья красоты
Или еще какой-то точки зренья
Бывают лучшие, чем ты
И тут он пустится в сравненья.

Я верю в искренность его
И в то, что глаз его наметан
И только может быть того,
Как ты близка мне, не поймет он.

Что я люблю тебя сильней,
И проще, и самозабвенней,
Что ты не выше всех людей,
Ты просто выше всех сравнений!


Мои фотоальбомы

Мои фотоальбомы


Календарь
Май
ПнВтСрЧтПтСбВск
    
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Интересы

Антиинтересы
ОБОЗ.ua